První  5G radiotelefon pro bezpečnou komunikaci v prostoru s nebezpečím výbuchu
První 5G radiotelefon pro bezpečnou komunikaci v prostoru s nebezpečím výbuchu

5G rádio zajišťuje bezpečnou a bezporuchovou komunikaci PoC prostřednictvím veřejných nebo kampusových sítí (4G nebo 5G) nebo Wi-Fi® v Ex-Zone 1/21.

Detektor Falco: Nová úroveň monitorování koncentrace VOC v petrochemickém průmyslu
Detektor Falco: Nová úroveň monitorování koncentrace VOC v petrochemickém průmyslu

Petrochemický průmysl je prostorem plným složitých procesů a chemických látek, což přináší nejen inovace, ale i výzvy spojené s bezpečností pracovníků. Jednou z těchto výzev je monitorování koncentrace VOC (volatile organic compounds - tedy těkavých organických látek), které mohou představovat rizika pro lidské zdraví.

Nový detektor vyhledávání úniků plynu Panther
Nový detektor vyhledávání úniků plynu Panther

Společnost Ion Science uvádí na trh  nový detektor  vyhledávání malých úniků hélia a dalších plynů, jako nástupce úspěšného detektoru GasCheck G

Hlavní výhody adresovatelných systémů detekce plynů
Hlavní výhody adresovatelných systémů detekce plynů

Abychom plně pochopili, proč jsou adresovatelné detektory plynů budoucností detekce plynů, je nezbytné znát všechny funkce a výhody této revoluční technologie. Tento článek zkoumá tyto funkce a výhody adresovatelné detekce plynu  a ukazuje, jak můžeme zvýšit vaši bezpečnost pomocí adresovatelných detektorů plynu.

První mobilní systém pro zjišťování  netěsností  armatur v prostoru s nebezpečím výbuchu
První mobilní systém pro zjišťování netěsností armatur v prostoru s nebezpečím výbuchu

Netěsné ventily v průmyslových závodech mohou vést nejen ke ztrátám, bezpečnostním rizikům a možné kontaminaci a znečištění, ale také k vysokým ekonomickým nákladům. Ventily proto vyžadují pravidelnou řádnou kontrolu a preventivní údržbu, aby byla zajištěna jejich funkčnost.  Společnost iSafe vyvinula  unikátní řešení detekce netěsnosti ventilů poocí mobilního telefonu.