Hlavní výhody adresovatelných systémů detekce plynů
Hlavní výhody adresovatelných systémů detekce plynů

Abychom plně pochopili, proč jsou adresovatelné detektory plynů budoucností detekce plynů, je nezbytné znát všechny funkce a výhody této revoluční technologie. Tento článek zkoumá tyto funkce a výhody adresovatelné detekce plynu  a ukazuje, jak můžeme zvýšit vaši bezpečnost pomocí adresovatelných detektorů plynu.

Snadné a inteligentní automatické nastavení

Tradiční 4-20mA systémy (nebo analogové detektory) zaručují komplexnější a důkladnější proces nastavení a kalibrace. Tato zařízení vyžadují kalibraci výstupu a kalibraci vstupu pro každý detektor a přijímací systém potřebuje kalibraci vstupu, aby odpovídal detektoru. A s těmito kalibracemi se při každém opětovném přenosu signálu objeví chyby. A co víc, kabeláž analogových signálů je náchylná k zachycení šumu, který může rušit hodnoty systému. Kromě toho analogové detektory plynů vyžadují samostatné sady kabelů od ústředny ke každému detektoru, což zvyšuje náklady na  instalaci. To je jen několik problémů, které mohou nastat u analogového systému, což má za následek komplikované nastavení, s dvojnásobnou pracovní silou než adresovatelný systém a větším prostorem pro lidskou chybu.

Jednou z unikátních vlastností adresovatelné technologie IGD je jednoduché automatické nastavení jakéhokoli systému. Po instalaci se kliknutím na tlačítko spustí proces „najít“, který rozpozná každý senzor v systému a přenese jeho informace do panelu. A co víc, všechny naše adresovatelné detektory plynů se dodávají předkalibrované, což eliminuje potřebu individuální kalibrace. Klienti tak mohou mít zcela bezproblémový systém detekce plynů, který šetří prostoje z kalibrace a zároveň odstraňuje složitost nastavení systému.

O 80 % více možností než standardní adresovatelné plynové detektory na trhu

IGDs 2-drátový adresovatelný systém detektoru plynu, také známý jako Sentinel+™, nabízí o 80 % více možností než tržní standard. Každý uzel detektoru má 7 možností vstupu a výstupu; tak můžete připojit až 4 vzdálené detektory plynu, sirény majáku a celou řadu dalších zařízení třetích stran. Tyto systémy umožňují až 32 zařízení na jedné kabelové dálnici a až 6 kabelových dálnic na jeden ovladač (v závislosti na modelu). Umožňuje maximální flexibilitu pro jakýkoli systém až do vzdálenosti 1 km kabeláže. Díky tomu jsou adresovatelné plynové detektory IGD perfektní pro jakoukoli aplikaci.

Tocsin schema.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7o% úspora při instalaci vašeho adresovatelného detektoru plynu

Systémy adresovatelných detektorů plynů IGD dále využívají dvoužilovou kabeláž. To znamená, že napájení a komunikace jsou přenášeny přes 2 vodiče nezávislé na polaritě, přičemž detektory jsou vzájemně propojeny na „daisy chained“ kabelu; nejmenší množství kabeláže pro adresovatelný systém. Tento skok v technologii ušetří klientům až 70 % nákladů na instalaci  systému.

 

Digitální komunikace pro přesnější detekci

Adresovatelná detekce plynu IGD je vybavena digitální komunikací Sentinel+. Sentinel+ je komunikační protokol, který umožňuje přesné a aktuální načítání dat z připojených detektorů do vyhodnocovací jednotky. Tento snadný přenos dat velmi usnadňuje sledování protokolů událostí, identifikaci alarmů a zvyšuje pohodlí pro váš bezpečnostní systém. Kromě toho je váš systém bezpečný a bezchybný díky odečtům dat.  Digitální rozhraní  RS485 ModBus  umožňuje  snadnou integraci systému detekce plynů s  dalšímy systémy uživatele.