Nový detektor vyhledávání úniků plynu Panther
Nový detektor vyhledávání úniků plynu Panther

Společnost ION Science oznámila uvedení nového detektoru úniku plynu Panther s řadou nových funkcí a dvojnásobnou citlivostí než jeho předchůdce, GasCheck G.

Vůbec první „GasCheck“ byl spuštěn v roce 1990 a nabízel průmyslovým uživatelům možnost detekovat úniky plynů, jako je vodík a helium. Později byly vyvinuty pokročilejší verze s novými funkcemi, jako je ochrana proti překročení dosahu a zvukové alarmy.

Dnes nový Panther PRO představuje kvantový skok v technologii s vysoce citlivým senzorem tepelné vodivosti, který je schopen rychle detekovat různé plyny – nejoblíbenějšími aplikacemi jsou helium, vodík, čpavek a chladiva.

Panther PRO umožňuje uživatelům vynulovat přístroj v okolním vzduchu a poskytuje vizuální, zvukové a vibrační alarmy, když jsou zjištěny netěsnosti. Barevný LCD displej a vestavěná tabulka plynu umožňují měření koncentrace a rychlosti úniku v různých uživatelsky volitelných jednotkách. Všechna měření lze interně zaznamenávat a stahovat přes Bluetooth nebo USB. Panther také obsahuje integrovanou svítilnu a flexibilní sondu, které pomáhají při slabém osvětlení a omezených prostorech.

Pro zákazníky s menším rozpočtem je k dispozici základní model Panther. Tento nástroj má stejné funkce jako verze PRO, ale bez možnosti protokolování dat a Bluetooth.

Panther a Panther PRO byly navrženy pro náročné aplikace a náročná prostředí, s vnitřní dobíjecí baterií, která vydrží až 19 hodin.